ETİKET ÇEŞİTLERİ

Kabes

Ürünler

ÇUVAL ETİKETİ

Çuvalların üzerine yapıştırılmak üzere üretilen etiketlerdir. Tyre yapışkanlı PP Opak malzeme ile üretmekteyiz. Bu sayede etiket hem çuvala çok iyi tutunur, hemde dış etkilere, suya, neme karşı dayanıklıdır.DEMİRBAŞ ETİKET

Demirbaş etiket olarakda adlandırılan Slwmat (Silvermat) yani Gri etiket sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi gri renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Silvermat etiketler genellikle demirbaş etiketleri için kullanılır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.


GARANTİ ETİKETİ

Özellikle elektrikli ve elektronik eşya sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde kullanılan ve üretimi henüz tamamlanmış olan ürünlerin açılabilecek noktalarına yapıştırılan garanti etiketi o ürünün içinin açıldığına yada hiç dokunulmadığına işaret eden ve ilk müdahalede kırılarak bir daha kullanılamaz hale gelen etiket gurubudur


GÖZLÜK ETİKETİ

Optik sektörünün karekod’lu sisteme geçişi ile birlikte tüm SGK anlaşmalı gözlük mağazalarında kullanılması zorunlu hale gelen gözlük (optikçi) etiketlerini istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz kağıt cinsinden üretiyoruz.JAPON AKMAZ

Piyasada yıkama talimatı etiketi , naylon tafta veya akmazda denir. Tekstil sektöründe kullanılır. Mat ve parlak olarak ikiye ayrılır. Yırtılabilir. Hem yapışkanlısı hem de yapışkansızı bulunur. Piyasa da % 95 yapışkansız care label kullanılır.KUŞE ETİKET

Kuşe etiket, üst tarafı yarı parlak ve pürüzsüz olan, ribon baskısına uyumlu bir etiket çeşididir. Bu etiket çeşidinde çukurluk bulunmaz. Kuşe etiketeTermal transfer baskı yöntemiyle baskı alınabilir, baskı sırasında Wax yada wax/resin ribon kullanılır.KUYUMCU ETİKETİ

Kuyumcuların kullandığı istenilen ölçüde ve kağıt çeşidinde üretim yapılmaktadır.
LAMİNA TERMAL ETİKET

Her iki yüzeyi de korumalı termaldir. Eco ve semi termal’e göre dayanıklılık süresi daha fazladır. Nem alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Maksimum 6 ay raf ömrü olan ürünlerde kullanılan etiket tipidir.
PLASTİK ETİKET

Plastik bazlı malzemeden üretilen etiket türevi, genellikle PP veya PE diye de adlandırılır. En büyük özelliği kağıt grubunun aksine çok dayanıklıdır. Sudan, nemden, güneş ışığından( Dış etkenlerden ) kesinlikle etkilenmeyen esnek bir etiket türevidir.
RAF ETİKET

Direkt Termal baskı yapılabilen baskı yüzeyi termal kaplı kartondan imal edilen raf etiketi, çeşitli sektörler için farklı boyut ve reknlerde baskılı ve baskısız üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Direkt termal baskı tekniği ile kullanılmakta olduğundan baskı maliyeti ekonomiktir.
RİBONLAR

Ribon, barkod yazıcı kullanarak etiketlerin üzerine baskı alınmasını sağlayan ve bu baskı alma işlemini termal transfer yöntemi ile gerçekleştiren bir filmdir. Mürekkep koruyucu tabaka arasında ortada film tabakası bulunmaktadır.
ŞEFFAF ETİKET

ŞEFFAF ETİKET Şeffaf etiketler plastik bazlı malzemelerden üretilmektedir. Şeffaf Poliprobilen ve şeffaf polietilen malzemelerden üretilmektedir. PP etiketler barkod yazıcı ve ribon baskısına uygun,kolay yırtılmayan,ısıya,ışığa,sürtünmeye,neme,suya dayanıklı etiketlerdir. Polipropilen etiketler endüstride birçok uygulamada kullanılan plastik bazlı etiketlerdir. PP etiketler esnemez,kolay yırtılmaz.
TERMAL ETİKET

Eco Termal etiket, yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket çeşididir. Kağıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı ile birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir ve bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır.
TERMAL KARTON ETİKET

Üst yüzeyi korumalı termaldir. Yapışkan özelliği olmayıp üst yüzeyi mat olan ve çeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir. Genellikle tekstil sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir. Sezonluk ürünler için Tekstil Etiketleri, Maç Biletleri, Yaka kartları ve giriş Kartları, Fuar ve organizasyon biletleri, Raf Etiketleri, Market etiketleri olarak uygulamaları mevcuttur.
TERMAL TTR ETİKET

ki yüzüde kuşe kaplanmış, ya da yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıttan üretilen baskılı etiket çeşididir. Zemine renkli baskı ile barkod yazıcıda TTR baskı yapmak mümkündür. Kütüphanelerde okuyucu kartları,Tekstil Etiketleri, Fuar giriş biletleri, maç biletleri, vs gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir.
TVYEK ETİKET

Tyvek polimer ile kaplanarak elde edilir. Polimer tyvek içindeki boşlukları kapatarak kumaşı sıkıştırır ve oldukça yüksek basınç altında bile birçok sıvının girişini önler. Kendinden yapışkanlı yapışkansız olarak üretilen tyvek etiketler kumaş yüzeyler için kullanılan etiket türüdür.
VELLUM ETİKET

Vellum etiketin üst yüzeyinde çukurluklar (gözle görünmeyen) bulunmaktadır. Kuşe etiket ile aralarındaki tek fark budur. Maliyetleri kuşe etiketlerle aynıdır. Yüzeyinde bulunan bu çukurluklar sebebiyle etiketin zemin kısmı pütürlü bir yapıya sahiptir.
İzofilm
İzofilm
İzofilm